Fitbox

Fitbox

V dnešním článku si představíme celkem nový sport pro ženy a tím je Fitbox. Fitbox často také pojmenovaný jako ladies-box je bojový nekontaktní sport ve kterém se využívá boxerských pohybů. Fitbox obsahuje prvky thajského boxu, kick-boxu a aerobicu. Jeho výhodou je zapojení celého těla při tréninku.

Nechci mít zlomený nos!

Fitbox tréninku se nemusíte vůbec bát, nejde o plnokontaktní disciplínu, to znamená, že se zde nebudete mlátit se soupeřkou (i když zmlátit svého chlípného šéfa, by nebylo k zahození). Trénink fitboxu spočívá v intenzivním svalovém vypětí.

 

Fitbox jak takový trénink vypadá?

Trénink obvykle začíná zahřátím svalů a následným protažením. Nejčastěji se na začátku tréninku skáče přes švihadlo, či se jde lehce běhat. Poté následuje protažení těla, od zádových svalů až po nohy. Samotný trénink spočívá v takzvaném stínování úderů (stínování znamená trénování úderu ve vzduchu, obvykle naproti zrcadlu, abychom viděli zda-li pohyb provádíme správně).  Poté následují nácviky na pytli či volné bouchání do pytle, při této aktivitě spalujete nejvíce kaloríi.. Trénink se Vám může zdát jednoduchý a jednotvárný ale můžeme Vás ujistit, že „odbouchat“ 9 kol po třech minutách na pytli není žádná brnkačka. Po boxování, následuje posilovací část tréninku, ve které se obvykle posiluje břicho.

Fitbox co si vzít sebou

Na tento fitness trénink nepotřebujete ze začátku skoro nic kromě kraťasů či kalhot a pohodlného trička nebo tílka. Po pár lekcích sama uvidíte, zda Vás tento skvělý sport bude bavit a nakoupíte si boxerské rukavice a bandáže.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *